DZIEŃ CHŁOPAKA

29 września uczniowie Samorządu naszej szkoły wraz z opiekunem p. Sylwią Misiura zorganizowali apel z okazji Święta Chłopców. Dziewczynki przygotowały liczne konkursy i zabawy, podczas których męska cześć społeczności szkolnej walczyła o tytuł "Super chłopaka".
      Konkurs wzbudził sporo emocji. W zacnym gronie sędziów zasiadły uczennice klasy III, które starały się obiektywnie oceniać poczynania chłopców. Kandydaci musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami:
1. Gra w kręgle
2. Gra w rzutki
3. Zjedzenie cytryny bez kwaśnej miny
4. Rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą dotyku
5. Skoki na skakance
      Wszyscy nasi chłopcy spisali się doskonale i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Koleżanki wraz z nauczycielami głośno i entuzjastycznie dopingowali poczynania swoich kandydatów.
      Po zliczeniu wszystkich punktów zdobytych i przyznanych przez jury chłopcem numer 1 naszej szkoły został uczeń klasy III Mateusz Janiszewski

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

"Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" to akcja edukacyjna, która odbywa się co roku we wrześniu. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. W naszej szkole akcję ŚDTM przeprowadziła pani Dorota Pawlas - nauczycielka matematyki.
      Mistrzem Tabliczki Mnożenia został uczeń klasy III - Mateusz Janiszewski.
Gratulujemy!!!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 27 września uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata". Przed przystąpieniem do sprzątania, uczniowie zostali odpowiednio wyposażeni: w rękawiczki i worki. Sprzątanie odbyło się wokół szkoły, a także na wsi Zagrody, Żulin i Wola Żulińska. Uczniowie popierają tego typu przedsięwzięcia i chętnie biorą w nich udział. Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 26 września uczniowie wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy. Czekały tam nas moc wrażeń: Zoo, Stadion Narodowy, Centrum Kopernika...

KOLEJNA WIZYTA "WALDUSIA"

19 września przyjechał do nas z wizytą Klaun Walduś, na którego niecierpliwie czekały dzieci. Bawił on nas swoim wesołym repertuarem. Widownia nie tylko z uwagą oglądała występ Klauna Waldusia, ale brała też czynny udział w niektórych jego sztuczkach. Uczniowie bawili się i uczyli "przez zabawę" a mottem przedstawienia było: "Higiena to ważna sprawa dobrego zdrowia to podstawa".
      Dziękujemy za świetną rozrywkę obfitującą w niezapomniane wrażenia.

NARODOWE CZYTANIE

Nasza szkoła, po raz kolejny, włączyła się w inicjatywę Kancelarii Prezydenta RP polegającą na wspólnym czytaniu narodowej literackiej klasyki.
Szósta już edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie", podczas której w tym roku był czytany dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele", w naszej szkole miała miejsce 13 września 2017 r. Zaproszony gość, ksiądz Piotr Siekierka przeczytał fragment dramatu "Wesele". Uczniowie w skupieniu wysłuchali lektury, a następnie ksiądz wszystkim uczestnikom spotkania złożył w zeszytach pamiątkowy stempel.
"- (...) warto po raz kolejny, mam nadzieję - bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu  Wesele - tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego – przekonywał w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego."

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny 2017/2018 uczniowie NSP w Żulinie uroczyście rozpoczęli 4 września 2017 roku. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.
      Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie powitała wszystkich serdecznie Dyrektor Szkoły - p. Ewa Fyk, która złożyła równiez życzenia wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.