LAUREAT KONKURSU

W czwartek 21 grudnia uczeń klasy III Michał Wołoszyn odebrał dyplom i nagrodę rzeczową za wyróżnioną pracę w VI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Mój Anioł" w MDK w Krasnymstawie.

Brawo!

JASEŁKA

W czwartek 21 grudnia w naszej szkole z Bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie prezentując Jasełka. Wprowadziły one wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji. Jasełka cieszą się dużą popularnością, ponieważ wprowadzają wszystkich oglądających w Ten jedyny i niepowtarzalny magiczny nastrój, są okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Są idealnym czasem do kultywowania tradycji. Wysłuchaliśmy także świątecznych życzeń złożonych przez panią dyrektor Ewę Fyk do których dołączył również ksiądz Piotr Siekierka. Następnie w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Naszych uczniów przygotowały pani Dorota Pawlas oraz Karolina Oleszczuk.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ

W dniu 20.12.2017 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Dzieci wykonały śliczne bombki choinkowe z różnorodnych materiałów . Przy ocenie każdej pracy komisja konkursowa zwracała uwagę na samodzielność wykonania, oryginalność, materiały wykorzystane do wykonania bombek oraz na estetykę wykonania. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria wyłoniła laureatów:
  ~ Rafał Sikorski
  ~ Michał Wołoszyn
  ~ Maria Olewińska
  ~ Krystan Krzysiuk
  ~ Karolina Wawrzyszuk
      Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w konkursie, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

CYRK LUNA

W dniu 14 grudnia gościł w naszej szkole Cyrk Luna. Artyści przedstawili ciekawy program, który bawił i uczył. Na początku zaprezentował się ogromnych rozmiarów miś polarny, który merdał ogonem i tańczył. Następnie odbyły się zabawy z klaunami, akrobacje, żonglerka. W niektórych konkurencjach brali udział nasi uczniowie. Gwiazdą programu stał się pyton tygrysi, którego dzieci głaskały, mogły również ponosić na rękach czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Prezentacje cyrkowe wymagały zręczności i zwinności, a także umiejętności iluzjonistycznych. Występ cyrkowców zachwycił dzieci jak i dorosłych.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

Klimat i magię Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć w naszej szkole podczas świątecznych warsztatów w dniu 14 grudnia. Zajęcia przygotowała bibliotekarka z Biblioteki w Woli Żulińskiej i poprowadziła wspólnie z panią Dyrektor Ewą Fyk, panią Beatą Wdowicz i panią Karoliną Oleszczuk. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały stroiki, według własnego gustu i na różne sposoby. Pracy towarzyszyła pozytywna energia, dzięki temu powstały małe arcydzieła.

VI WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ANIOŁ"

Nasi uczniowie pod opieką p. Beaty Wdowicz wykonali prace plastyczne do VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Mój Anioł", którego organizatorem byli: MDK im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.
      Uczeń klasy III Michał Wołoszyn otrzymał wyróżnienie.
      Na konkurs nadesłano 788 prac płaskich i przestrzennych z 61 placówek z całego województwa lubelskiego.
      Finał konkursu odbędzie się 21 grudnia 2017 r.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 8 grudnia dzieci klas 0-V uczestniczyły w spotkaniu z panami Policjantami, którzy przybyli z Komendy Policji w Fajsławicach.
      Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.
      Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie wszyscy otrzymali breloczki odblaskowe, które sprawiły uczniom wielką radość.

MIKOŁAJ

6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał u wszystkich dzieci wielki uśmiech na twarzy. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z Mikołajem oraz prezenty. Dzieci po raz kolejny zaprosiły gościa na następny rok obiecując, że będą oczywiście grzeczne i pilnie się uczyć.