ZWIERZAKI - CUDAKI

W dniu 26 stycznia został rozstrzygnięty konkurs pt. "Zwierzaki –cudaki z owoców i warzyw" w ramach "Programu dla szkół" promujące owoce i warzywa a także zdrowe nawyki żywieniowe. Nagrodzone osoby :
     Kacper Jędruszak
     Krystian Pukas
     Alan Pukas
     Lena Podlipna
     Nikola Miazgowska
     Karolina Wawrzyszuk
     Kamil Kasperek
     Maria Olewińska

BEZPIECZNE FERIE

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów dnia 25 stycznia odbył się apel, podczas którego omówiono zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek? Które zabawy bywają niebezpieczne? Których miejsc unikać, aby bezpiecznie wypocząć podczas ferii zimowych?

ZABAWA CHOINKOWA

W dniu 24 stycznia odbyła się tradycyjnie w szkole zabawa choinkowa dla wszystkich dzieci z okolicznych wsi. Wszyscy doskonale się bawili.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia są szczególnymi dniami - to święto Babć i Dziadków. W tym czasie, wnukowie wyrażają im swoją wdzięczność za to, co dla nich zrobili, robią, a przede wszystkim, kim są.
      Powodów do podziękowania naszym Dziadkom jest bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć o ich trosce i opiece nad nami, opowiadaniu o dziejach rodziny, przekazywaniu tradycji i wpajaniu zasad moralnych. Ci wyjątkowi ludzie, są przykładem obowiązkowości, pracowitości, a w wielu przypadkach patriotyzmu. Mają dla nas zawsze dobre słowo i przygotowują ulubione potrawy. Kochają, wspierają, pocieszają i zawsze są przy nas, a na każdy problem mają łatwe rozwiązanie. W te szczególne dni możemy wyrazić im wdzięczność za trud, oddanie oraz za wszystko, co otrzymujemy od nich na co dzień. Dlatego w naszej szkole z tej okazji uczniowie przygotowali dla babć i dziadków wyjątkowe przedstawienie, pełne miłości, serdeczności oraz bezgranicznego oddania.

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

18 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji "Czytanie łączy pokolenia", pt.: "Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka". Tego dnia uczniowie kl. V wspólnie z panią Dorotą Pawlas czytali przygody sympatycznego misia młodszym kolegom. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści ze Stumilowego Lasu.

WYCIECZKA DO LUBLINA

Dnia 18 stycznia odbyła się wycieczka do Lublina. Uczniowie udali się do Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt. "Zwierzęta Doktora Dolittle", na podstawie Hugh’a Loftinga "The story of  Doctor Dolittle". To opowieść o tym, że zwierzęta tak samo czują, cierpią, kochają i rozumieją świat jak my. Różni się tylko ich język - tak opowiada reżyser spektaklu Jerzy Jan Połoński. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim ale to była nie jedyna atrakcja. Na dzieci czekał jeszcze świat zabaw, bajek… miejsce pełne radości i atrakcji w Centrum Rozrywki dla dzieci "Koziołek".

iTEATR

W dniu 11 stycznia uczniowie naszej szkoły obejrzeli kolejny spektakl w internetowym teatrze, pt."Królewna z drewna".
      Jest to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć... Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą.